UERKA: Уред за регистрацију и класификацију (У.Р.К. илиУерка) настао је, послије првих медиалистичких окупљања, према замисли Леонида Шејке. То је требало да буде основа једне духовне цитаделе, како је замишљао Шејка, опчињен спекулативним неимарством и духовим замковима шпањолских мистика… У почетку би Уерка прикупљала информације; она биљежи податке „чији се смисао и значај не могу одмах схватити…“ – видети више: на месту где ниче та фатморгана уметника Друге српске ренесансе
Уерка је осуђена на "тајну историју"... "Тајна историја" интригира многе духове, од Балзака до Л. Паулса, она је истинитија од "официјелне", али је - мистериозна. Јер се истина сакрива.Уерка наговештава супериоризацију медиалистичких слојева...
ПАРНА МАШИНА НАПРАВЉЕНА 1928. ТРИ ГОДИНЕ НАКОН РОЂЕЊА НАШЕГ ОЦА МИХАЈЛА
Творац САЗВЕЖЂА З - БЕЛАТУКАДРУЗ
Претражи овај блог
Тзв. ПРУГА 47. УПОРЕДНИКА
Бордо - Загреб - Београд- Пожаревац - Кучево.....Одеса...
Мирослав Лукић пре 6 година
A зашто су сви заборавили на железничку пругу Београд - Пожаревац - Мајданпек - Бор - Зајечар? На неким деловима је ова пруга тзв. 47. упоредника - Бордо - Београд - Одеса - обрасла травуљином, толико запуштена да ће је прогутати континентална прашума и небрига. Док је било злата, и теретни и путнички возови су редовно саобраћали. Радио је и шинобус. Обичном народу је много значило то што је радила та пруга. Када ће, осим ретких теретних кинеских возова, да проради и једна композиција макар са два вагона, као на дивљем западу? Нема никаквог оправдања и изговора, да се ова пруга и даље запушта и препушта нестајању. Када? Не може та пруга само да ради кад се извлачи из тих крајева злато, бакар, волфрам, дрво, песак, камен и друго, зар не?
Коментар уз чланак Отворена обновљена пруга на Коридору 10 - Политика,
Уторак, 25.04.2017. у 12:32 М. Момчиловић
Реч је о мисли Жана Коктоа коју је Кортасар преузео, а пре мене још неки књижевници. Дакле, та реченица припада многим писцима, свакоме на свој начин, и истински ме одушевљаваКарлос Роберто Гомес Берас (Порторико)
КАИРО - Археолози су на месту древне престонице на северу делте Нила пронашли "џиновску ограду" стару више од 3.500 година, саопштило је египатско министарство антиквитета.
Како преноси агенција АП, до открића су дошли истраживачи Аустријског археолошког института.
Верује се да је ограда, из доба Средњег египатског краљевства, била део градских зидина, рекао је министар антиквитета Мамдух ел-Дамати, додајући да је реч о периоду када су Египат освојили Хикси, древни азијски народ, познат и под називом "Владари пустиње".
У саопштењу министарства се наводи да је конструкција од пешчара, дуга најмање 500 метара и широка седам метара, пронађена у месту Тал ел-Даба, у провинцији Шаркија, на чијој се територији некада налазио град Аварис, престоница династије Хикса у Египту.
Нема коментара:
Постави коментар